Yolculuk Anında Namaz Arabada Kıla Bilir miyiz ? !

 Namaz Vakti geldiğinde eğer ki Namaz Kılmak için Müsait yer bulamadıysanız Arabada veyahut Otobüs Yolculuğunda Namazınızı kıla bilirsiniz Nasıl mı kılacaksınız? İki elinizi saygılı şekilde bir birine bağlayıp Başınızı önünüze eğerek Kur’an’da ( Nas Suresini Veyahut- (İhlâs Suresini Okuyarak Namaz Kılmış ola bilirsiniz.Namaz Vakti ne işiniz olursa olsun vaktinde kılınmalıdır. Namazın Kazası olmaz.

( İhlas Suresi ) O Allah bir tektir. Allah eksiksiz, sameddir (Bütün varlıklar O'na muhtaç, fakat O, hiç bir şeye muhtaç değildir). Doğurmadı ve doğurulmadı O 'na bir denk de olmadı.

( NAS Suresi ) insanların kalplerine vesvese sokan İnsan Allah'ı andığında] pusuya çekilen Cin ve İnsan şeytanın şerrinden İnsanların Rabbine, insanların Melikine Mutlak sahip ve hâkimine İnsanların İlahına sığınırım.

 ( BAKARA Suresi 239. ayet ) Eğer (bir tehlikeden) korkarsanız, namazı yaya olarak veya binek üzerinde kılın. Güvenliğe kavuşunca da, Allah’ı, daha önce bilmediğiniz ve onun size öğrettiği şekilde anın (namazı normal vakitlerdeki gibi kılın).

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !