Kuran’da İsrailoğullarının başına gelecek belalar

Evet, arkadaşla İsra Suresinin 5’den 7’diye kadar olan kısmını hep birlikte okuyup araştıralım. !

İSRÂ Suresi 5.6.7.!

Irsailogullarina Kitap’da: «Doğrusu yeryüzünde iki defa bozgunculuk yapacak ve kibirlendikçe kibirleneceksiniz» diye bildirdik.

 1. «Bu ikiden birincisinin vakti gelince, üzerinize pek güçlü olan kullarımızı salacağız. Onlar memleketlerinizde her köşeyi kontrollerine alacaklar. Bu, yerine gelecek bir vaaddir.»

  ( Evet, Arkadaşlar Yüce Rabbimiz İsrailoğulları daha evvel azdığı için Alman Nazilerini üzerlerine salmıştı. 6’tıncı ayeti inceleyelim. ! 

  6. «onun ardından sizi onlara galip getireceğiz; mallar ve oğullarla size yârdim edecek ve sizin sayınızı artıracağız.»

  Evet, bakınız Arkadaşlar şimdi Yüce Rabbimizin bildirdiği gibi. İsrağıloğullarının sayısını ve zenginlik olarak da Mallarını artırdı. Bakınız şimdi yine azdılar ama Yüce Rabbimiz Tekrar Azacaklarını ve başlarına neler geleceğini. 7’dinci Ayette bildiriyor. !

  7. İyilik ederseniz kendinize iyilik etmiş olursunuz. Kötülük ederseniz o da kendinizedir. İki vaadden ikincisinin vakti gelince, yüzünüzü üzüntüye sokmaları, kötülük yapmaları, önceden ((( Mescide girdikleri gibi girmeleri, ele geçirdikleri yerleri harap etmeleri için onları tekrar göndereceğiz.)))

  Evet, arkadaşlar şu an İsrailoğulları Doğu Kudüs' Mescid-i Aksa’yı Kuran'da belirtildiği gibi işgal ettiler. Peki, böyle yaptıkları için İsrailoğullarının başına ne geleceğini anladınız sanırım.

İsra Suresi 7 ayet >>> ((( Mescide girdikleri gibi girmeleri, ele geçirdikleri yerleri harap etmeleri için onları tekrar göndereceğiz.)))

 

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !