İslam’da Demokrasi var mı?

Demokrasi: nedir? Her önüne gelen siyasetçinin sıkıştığı zaman kullandığı bir kelimeden başka ileriye gitmeyen bir yalan. Gerçek demokrasi arıyorsanız evet Kur’an’a göre yaşam tarzıdır. Evet, Din ediğimiz şu an ki yaşam tarzı Ortadoğu’da ve Türkiye dâhil yobaz bir anlayış içinde kullanılmaktadır. Nasıl mı kendi elleriyle yazılmış uydurma kitaplarla sözde Allah’a ibadet aslen Şeytana hizmet içindedirler.
 
Demokrasi İnsan Hakları eşitlik Yobaz takımların istemediği. Ve anlayarak okunmasından kaçtıkları Kuran’ın içinde gerçek demokrasi bulunmaktadır. O yüzden hiçbir devlet yönetimi Kuran’ın anlaşılarak uygulanmasını istemez. İdam cezası çoğunlukla İslam Ülkesi dediğiniz ülkelerde mevcuttur. Kuran hiçbir kulun ceza Hükmü’nü vermemiştir. Bakınız şimdi dindar dediğiniz devlet yönetimi idam kanununu 2019 seçiminden sonra kanunlaştıracaktır.
 
Kuran’da Yüce Rabbimiz gerçek demokrasi ile hükümler koymuştur. Özgürlük Dinde Zorlama olmaz yoksulu doyur, yetimi ezme, mal mülk biriktirip köşkler saraylar yapma dünyalık için İnsanlara hor bakma diyor. Bu adaleti sağlayacak devlet yöneticisi ne layık geçinenler yapabilir nede dindar görülenler.
 
Demokrasi özgürlük arayan her kimse Kuran’a yönelsin ve anladığı dilde okusun. Gerçek demokrasiyi görsünler. Bakınız dindar devlet lideri ismini vermiyorum Kuran’ı Arapça okuyor ve Arapça Kuran okuyan yarışmalara katkı sağlıyor ki kimse Yüce Allah'ımızın verdiği mesajı bilmesin. Ne yazık ki inanın dostlarım. Şu yeryüzünde dindarı da dahil gerçek manada ‘Allah’ın varlığına inanmıyor ama ‘Allah adına yol tutmuş makamını geçimini hurafelerle kazanıyor. Saraylar köşkleri İnsanların bir lokma ekmeğinden vergilerle çalarak dikiyor. Bu verdiğim örnekler çoğunlukla Ortadoğu din anlayışı içindedir. Bakınız Kuransız din İslam devletlerinin vatandaşları fakir devlet yöneticileri ise Saraylarda gösterişli yaşam sürmektedirler. O yüzden Kuran adaletinden yani Allah'ın adaletinden kaçtıkları için Kuran’ın anlaşılarak okunmasını istemezler. Açıkçası gerçek demokrasi insan haklarından kaçarlar.

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !