FÂTIR Suresi 5. Ayetin anlamı

FÂTIR Suresi 5. Ayetin anlamı 
 
Kuran'daki ayetteki açıklamamın sebebi benim sizlerden daha akılı olduğum için değil, amaç ayetleri hep birlikte okuyup üzerine düşünmektir. Kuran yeteri kadar Hoca Diyanete gerek kalmadan kendisi açıklıyor, bizler acizane hep birlikte Ayetlerin üzerinden manaya ortak oluyoruz. Yanlışı doğruyu, en Yüce makam sahibi olan ‘Allah’tan öğreniyoruz. 
 
FÂTIR Suresi 5. Ayetinin anlamını hep birlikte okuyup düşünelim? Ey insanlar, Allah'ın vaadi haktır. Evet Dostlar Allah'ın vadi Kuran’ı anlayarak okuyanlar bilir. ‘Allah'ın vaadi. Dünyalık üzerine düşünenlere yeryüzünde fesat çıkaranlara- kendini beğenmiş kibirlilere- Allah'ın ayetlerini inkar edenlere ‘Cehennem vaadi haktır… ‘Allah'ın diğer vaadi. Sınandığımız dünyada tüm canlılara hoş davranan- Ailesinde ve çevresinde iyili yumuşak davrananlara- Allah'ın ayetlerine sımsıkı sarılan iman sahibelerine. ‘Allah'ın vaadi. Olan Cennettir. 
 
Ayetteki diğer. Çoğunlukla ‘Tarikatlar ve ‘Siyasileri uyaran ‘Mesaj vardır.? Allah'ın Adını Kullanarak toplumda kazanç sağlayanlar. Ve bazıları da çevresinde ‘Müslüman görülüp Namazı İbadeti göstermelik aslında içinde Allah'a karşı iman sahibi olmayanlarda, ‘Allah'ın vaadi Cehennem Haktır… 
 
( FÂTIR Suresi 5. ayet ) Ey insanlar, Allah'ın vaadi haktır! O halde iğreti dünya hayatı sizi sakın aldatmasın! O yaman aldatıcı, o çok gururlu, sizi sakın Allah ile aldatmasın.

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !